GEOTERMINIAI GRĘŽINIAI

Geoterminiam šilumos gręžiniui nereikia daug vietos žemės sklype, vienas gręžinis užima maždaug vieną kvadratinį metrą vertikaliam šilumos kolektoriui įrengti. Tam kad įsirengti horizontalų šilumos kolektorių, reikės išskirti kelis arus. Vertikalaus šilumos siurblio kolektorius – tai U-formos plastmasinis (PE) vamzdis kuris įleidžiamas į vertikalų šilumos gręžinį.

Geoterminių gręžinių įrengimas

Geoterminio gręžinio įrengimas prasideda nuo projekto ir baigiasi šilumos siurblio ir šildymo pajungimu. Vertikalus gręžinis geoterminiam šildymui pasiekia grunto vandenis, pasiekiamas geresnis šilumos perdavimas ir efektyvesnis šilumos siurblio darbas. Į geoterminį gręžinį įleidžiamas U- formos specialus plastikinis vamzdis ir paleidžiamas specialus skystis, kuris cirkuliuodamas atiduos šilumą šilumos siurbliui ir Jūsų namui. Po vamzdžių montavimo, gręžiniai užpilami specialiu skiediniu, kuris sukietėja ir garantuoja gerą šilumos pralaidumą. Priklausomai nuo namo dydžio ir šilumos siurblio galingumo parenkamas geoterminių šilumos gręžinių kiekis ir gylis. Apitiksliai – vidutiniam namui naudojamas 10 kw šilumos siurblis su vertikaliu giluminiu kolektoriumi iš dviejų geoterminių gręžinių apie 100 m gylio. Įrenginejame geoterminius grežinius Kaune ir Kauno rajone. Geoterminio gręžinio kaina…

Šilumos kolektoriaus ilgis, gręžinių gylis.

Bendras šilumos kolektoriaus ilgis žemėje dažniausiai paskirstomas per kelis gręžinius. Vienam šildomam  kvm apytiksliai galima skaičiuoti 1m gręžinio. Apytiksliai 100 kvm namui reikia apie 110 m geoterminio gręžinio, namui 150 kvm iki 160m gylio gręžinio.